با کلیک بر روی 1+ ما را در گوگل محبوب کنید
X
تبلیغات
رایتل

Electrician

مقایسه کلی UPS ها

بنا به نتایج و بررسی ها و نظرات اهل فن دراین زمینه در حال حاضر شرکتهای معتبر داخلی اقدام به ساخت وتولید انواع مرغوبی نموده اند که قطعا هر یک از آنها با توحه به فاکتورهای کیفیت کاری و استحکام قیمت زیبایی ظاهری و مواردی دیگر مثل نوع نرم افزار کنترل و مدیریت USP و سایر شرایط می توانند مسیر و جهت انتخاب شما را در امر خرید USP تعیین نمایند.

اما به هر حال از آنجایی که ما همواره تلاش داریم تا بدون جهت گیری خاص و تبلیغات و صرفا براساس مسائل فنی و موارد علمی و تجربیات حاصله راهنما و مشاوری امین در خدمت شما عزیزان باشیم ضمن اینک مایلیم تا بدون تعارف واغماض نکات مثبت و منفی هر محصولی را خدمت شما معرفی نماییم. بنابراین به عرض می رسانیم که در ضمن ابراز احترام و تکریم به سعی کوشش و توان فنی انواع شرکتهای مرتب در این زمینه که البته هر یک تلاش دارند تا محصولی در خور اعتنا را به بازار عرضه نمایند و اغلب نیز در این کار به موفقیتهایی نائل آمده اند به عرض می رسانیم که در این زمان .و با توجه به محصولات موجود در بازار بهترین نوع USP از لحاظ استحکام و توان USP فاراتل می باشد. انواع متنوع این USP از توان مطلوب و بالایی برخوردار بوده و قیمت مدل متعارف و با کاربری معمول آن در حدود 90 هزار تومان است.

ضمن اینکه USP ال جی از لحاظ زیبایی طراحی و شکل و شمایل در صدر انواع USP در بازار ایران قرار دارد (در عین حال بدیهی است که کیفیت کاری آن نیز به هیچ وجه انکار نمی شود)

از سوی دیگر انواع مدلهای USP پرسو الکترونیک با توجه به اینکه از لحاظ فنی وساختار داخلی تحت لیسانس یکی از معظمترین کارخانجات خارجی در این زمینه می باشد قطعا از لحاظ کیفیت و کارایی می تواند برگ برنده ای محسوب شده واز جمله USP هایی باشند که می توان با درصد بالایی از اطمینان و یقین نسبت به بهره وری و کارکرد آن اقدام به خرید انواع آن نمود.

در عین حال یکی دیگر از انواع مرغوب این دستگاه USP شبا می باشد در بررسی هاغ این مدل از لحاظ کفیتی از برخی لحاظ تا حدی مشابه فاراتل بود ضمن اینکه از لحاظ طراحی نیز زیبا به نظر می رسید البته به دلیل اینکه این USP به تازگی وارد بازار شده هنوز استقبال زیادی از آن صورت نگرفته است.

(در جدول شماره 2 به بررسی چند مدل از این USP می پردایم)
سبا
کیفیت و کارایی

SABA Back
یک سیستم حفاظت کننده و تامین برق ثانویه کامل و مقرون به صرفه برای کامپیوترهای شخصی ایستگاههای کاری در شبکه سیستم های POS و تجهیزات مخابرات الکترونیکی 

SABA Smart
دارای تجهیزات دقیق اندازه گیری ولتاژ ورودی وخروجی سینوسی سیستم حفاظت از اطلاعات ذخیره شده دارای سیستم میکروپرسسوری و قابلیتهای مناسب نرم افزاری

SABA Line-R
دارای سیستم تثبیت کننده برق شهر ورودی و خروجی سینوسی دارای سیستم میکروپرسسوری دارای باطری خشک داخلی که توانایی ذخیره 60 دقیقه برق را دارا می باشد.


نوع دیگری از انواع USP های قدرتمند USP با نام APC است که هم از قدرت و توان بالا برخوردار بوده ودر عین حال زیبایی بدنه و طراحی آن هم به اندازه کافی مورد قبول است . البته تنها چیزی که باعث فروش نسبتا پایین این USP است قیمت بسیار بالای آن به نسبت سایر حصولات از این رده است تا جایی که USP با توان 230w الی 500W ساخت این شرکت قیمتی برابر با USP به توان 2000W شرکت فاراتل دارد. (یعنی 140 هزار تومان در زمان نکارش این مقاله) 

ضمنا مزایای این USP عبارتست از : ورودی پرینتر ، ورودی فاکس و تلفن وکارت مودم، ورودی کامپیوتر به صورت سینوسی و همچنین ورودی USB.

همچنین از دیگر مزایای آن می شود به نرم افزار پر قدرت آن و نمایشگر میزان کارکرد واتصال آن اشاره کرد. شایان ذکر است که این UPS تحت لیسانس Power Conversion آمریکا می باشد.

یکی دیگر از انواع UPS که البته چندان از استحکام برخوردار نیست ولی به علت زیبایی فراوانش فروش بالایی دارد مدل TOP-Power است برخی از قابلیتهای این UPS عبارتست از : کنترل میکروپروسسوری و تثبیت کننده برق شهر (AVR) دارا بودن باتری خشک داخلی و ارتباط مستقیم با کاربر با امکان Auto Shotdown و توانایی راه اندازی بدون نیاز به برق شهر. (ضمن اینکه اغلب ویژگیها و توانمندیهای این مدل در مدلهای مرغوبی که قبلا شرح آن رفت وجود دارند).

قابل ذکر است که UPS مذکور از لحاظ طراحی و تولید وساخت قطعات تایوانی بوده والبته در ایران مونتاژ می شود و در عین حال دارای یک سال گارانتی است.

پس از شرح مختصر و ارائه اطلاعاتی در مورد انواع مطرح UPS در بازار ایران در اینجا لازم است تا با معرفی چند سایت اینترنتی این امکان را در اختیار علاقمندان قرار دهیم تا برای خرید UPS مورد نظر خود اطلاعات مبسوط و مشروح تری را در این زمینه بدست آورند:

شرکت (Top Power)

www.sourenco.com

شرکت (فاراتل)

www.faratel.com

شرکت (پرسوالکترونیک)

www.porsoon.com

شرکت (سبا)

ww.sal\hair.com

شرکت (APC)

www.systemnegar.com

در نمودارهای شماره 3و4و به بررسی درصد استحکام و نیز درصد فروش انواع UPS پرداخته ایم.

در انتها امیدواریم توانسته باشیم تا حد ممکن شما را در امر خرید UPS برای سیستم خود یاری وراهنمایی کرده باشیم.

حال به چند نکته اساسی و فهرست وار می پردازیم که گذشته از مباحث مطرح شده درهنگام خرید و انتخاب یک UPS حتما می بایست مدنظر داشته باشید. تا بتوانید فارغ از نام وشهرت انواع مختلف این دستگاه و شرکتهای تولید کننده یوپی اسی با بالاترین کیفیت و قابلیت خریداری نمایید:

1- در هنگام خرید یک UPS چندان به زیبایی و ظرافت آن توجه نداشته باشید. بلکه به توان و قابلیت آن توجه کنید. (هر چند که زیبایی و طراحی مناسب نیز فاکتوری است که اهمیت خود رادارد)

2- سعی کنید بدون توجه خاص به فاکتور قیمت همواره مدلی از UPS را تهیه کنید.


منبع